Inginer ofertare și decontare Construcții civile
Birou
2 Posturi disponibile

Candidatul ideal

-Studii superioare profil construcții, program de studii C.C.I.A./ I.E.
-Experienţă minim 1 an pe o poziție similară , constituie avantaj
-Cunoștinte tehnice de construcții
-Utilizare bunã a programelor: EDevize, IntelSoft, Autocad, Arhicad, MS Office
-Operare a platformei de licitaţii – SEAP , depunere documente DUAE – constituie avantaj
-Abilități de comunicare, capacitate de analiză și sinteză, spirit de echipă, atenție la detalii.

Descrierea jobului

-Analiza procedurilor de achiziție (cererea deoferta, proiectul, caietele de sarcini etc).
-Întocmește ofertele tehnico-economice conform specificațiilor pentru execuția lucrărilor de construcții (terasamente, structura, arhitectura, amenajări exterioare, etc.)/ sau lucrărilor de instalații (electrice, sanitare HVAC, curenți slabi, rețele edilitare, etc.).
-Emite cereri de ofertă către furnizori/subantreprenori, compară ofertele de preț.
-Extrage listele de cantități din planuri în vederea întocmirii ofertelor (realizează antemăsurători).
-Întocmește documente de eligibilitate/ calificare
-Identifică materialele și echipamentele principale care intrã în componenţa ofertei, caracteristicile tehnice/cantități, etc.
-Menține legătură cu furnizorii de echipamente și servicii.
-Analizează, selectează și negociază ofertele primite pentru materiale, echipamente și lucrări.

Beneficii

-Pachet salarial atractiv
-Bonusuri în funcţie de performanţe
-Ṣansa de a lucra alãturi de o echipã tânãrã, dinamicã şi profesionistã
-Program de muncă full time
-Contract de muncã pe perioadã nedeterminatã.